Amsterdam, 4-5 juli 2026. Op de roeiwedstrijden van de Dutch International Youth Regatta (DIYR) hebben de Goudse roeiers 3 overwinningen geboekt. Maar veel belangrijker was dat, dankzij Goudse junior Thijs Wiggers, 3 kinderen uit Oekraïne even die verschrikkelijke oorlog konden vergeten en twee mooie wedstrijden hebben kunnen roeien.
Diverse mensen uit de Nederlandse roeiwereld steunen met allerlei activiteiten roeiers uit Oekraïne. Sinds afgelopen weekend hoort Thijs daar ook bij. In dat kader zijn afgelopen week 21 kinderen uit Odessa naar Nederland gehaald om mee te doen aan de roeiwedstrijden van de DIYR. Drie van deze kinderen, Yeho Prymachuk, Dmytro Syniakov en Ihor Kononenko, wilden graag in een vierzonder roeien, maar kwamen daarvoor 1 roeier tekort. Thijs reageerde enthousiast op de oproep om deze vier te completeren.
Op vrijdagochtend togen we naar de Bosbaan om een keer samen in de vier te trainen, want vrijdagavond waren de voorwedstrijden al. Na de training sloot Thijs bij de Oekraïense roeiploeg aan om ook mee te doen met het sociale deel van het programma. Vrijdagavond werd ondanks de geringe voorbereiding een finaleplek op zaterdagmiddag veilig gesteld. In de finale persten de roeiers alle energie uit hun lichamen en werd een vijfde plaats behaald. Maar belangrijker dan dat was dat ze veel plezier hebben gehad.
Zoals de Engelsen zeggen: “No good deed goes unpunished”. Dat ervoer Thijs ook, toen hij anderhalf uur later alweer moest skiffen. In leidende positie pikte hij ergens halverwege wat in het water drijvend wier op, waardoor hij op slag kansloos werd voor de overwinning. Meerdere andere ploegen, waaronder enkele van Gouda, ondervonden hetzelfde.
De eerste Goudse overwinning kwam op naam van Timme Berendsen die samen met roeiers van De Hoop, De Hunze en Willem III de vierzonder-race won, waarin Thijs met zijn Oekraïense maten ook meedeed. Later die middag boekte Elise Beuning haar eerste overwinning in de gestuurde acht, samen met roeisters van De Hoop, Viking, RIC, Willem III en De Maas. Op zondagmiddag boekten Dauwe Krijtenburg, Ruben Beuning en Timme de derde Goudse winst in de acht met roeiers van De Hoop, De Hunze, Tromp, Willem III en stuur van Hemus. Over drie weken gaat deze ploeg Nederland vertegenwoordigen op de Coupe de la Jeunesse in Luzern.
Grote foto: Yeho, Dmytro, Thijs en Ihor tijdens de finale (fotograaf Jaap Krijtenburg). Kleine foto: een blije ploeg na afloop (fotograaf: Janine Verschoof)
(6 juli 2026 – Toine Vergroesen)

Comments are closed.