Algemene informatie roeien

Ben je op zoek naar een sport die je energie geeft, je hoofd leegmaakt én je nieuwe mensen laat ontmoeten? Dan is roeien bij Roei- en Zeilvereniging Gouda misschien precies wat je zoekt: ‘Sport en Natuur’.

Met meer dan 1000 leden is onze vereniging één van de grootste van Nederland, maar voelt het nog steeds persoonlijk en toegankelijk. Je roeit bij ons op verrassend veelzijdig water: van ontspannen tochten over de plassen tot een rondje door de stad, of juist sportief knallen op de Breevaart — een strakke baan van zo’n 2 kilometer waar je echt lekker kunt doorpakken.

Ruim de helft van de leden van de vereniging is roeiend actief, daaronder zijn ook leden die zowel roeien als zeilen. De meeste leden roeien recreatief: gewoon lekker buiten zijn, bewegen en samen het water op. Ideaal als je een drukke baan of gezin hebt en toch actief wilt blijven.
Ongeveer 150 leden zijn actief als wedstrijdroeier (zowel volwassenen als jeugd). Zij trainen meestal op de Breevaart in snel materiaal. En er zijn er circa 50 leden die trainen voor en regelmatig marathons roeien. Ook is er een groeiende groep jeugd tussen de 10 en 18 jaar die bij ons leert roeien, en aan de junioren competitie of jeugdwedstrijden meedoet. Tenslotte is er de roeivalidatie voor mensen met een beperking die willen (leren) roeien.

Wat onze club echt bijzonder maakt, is de sfeer. We vinden het belangrijk dat je je snel thuis voelt en makkelijk nieuwe mensen leert kennen. Of je nu komt voor ontspanning, sportieve doelen of gewoon een gezellige groep: we helpen je een ploeg te vinden die bij jouw leven en ambities past.

Als je al kunt roeien, zullen we je helpen om aansluiting te vinden bij een ploeg die past bij jouw ambities en verwachtingen. Dat kan in een wedstrijdploeg zijn, maar ook in een ploeg die meer recreatief met de roeisport bezig is.

Als je nog niet kunt roeien (en dat geldt voor de meeste nieuwe leden) start je in beginsel met de basis roei opleiding (BRO). Hier leer je veelal binnen 1 seizoen te roeien en te sturen (de bruggetjes in het Reeuwijks Plassengebied zijn een leuke uitdaging) in een 5 mans boot (4 roeiers en een stuur). Na het behalen van je zogenaamde basis roei diploma kun je zelfstandig (zonder instructeur) op de plassen roeien. Voor meer informatie over de start en opzet van de basiscursus, zie hier.

Voor de jeugd is een speciale jeugdinstructie. Hier leer je roeien in een skiff. Instructie is op  woensdagmiddag en/of zaterdagochtend. Voor meer informatie zie hier.

Informatie over de sport roeien is te vinden op de website van de KNRB.

Een keertje kennismaken? Neem contact op met de roeicommissaris@roeienzeil.nl voor een afspraak. Of  kom naar de Open Dag, zie Agenda.

Informatie over het lidmaatschap vind je hier.