Voor de zeilers was er van eind juli tot nu toe in augustus 2026 behoorlijk wat te doen. Het weer was bijna ideaal, en de warmte ging gepaard met een briesje zodat iedereen het water op kon. Er werd meer gebruik gemaakt van de zeilboten dan de weken hiervoor. Maar beste zeilers, er liggen genoeg boten, gebruik ze, al is het maar voor een uurtje of iets meer. De vereniging heeft de drempel van afschrijven (kan nog beter met de QR) en optuigen zo laag mogelijk gemaakt; daardoor pak je net zo makkelijk een zeilboot als de krant, of kijk je naar een aflevering op Netflix.
Kennismaken met zeilen, ervaren/roestig/onervaren – ga mee op de clubzeilavonden of met een rondje plas op de eerste zondag van de maand onder leiding van Antoinette Lenselink (kielboten@roeienzeil.nl).
Op zondag 12 juli was de laatste les van de serie jeugdzeilen Optimist. Diepe buiging voor Heleen Eenhoorn die met haar team van enthousiaste instructeurs van elke week vanaf april voor 20 jeugdleden een feest heeft gemaakt. ‘Watervrij maken’, de basis van het zeilen – goed voor nu of zelfs later, goed voor het zeilen en de vereniging. We hopen dat iedereen blijft zeilen!
Ook de RSFeva-instructie verliep glansrijk en wij als vereniging hopen dat we ook hier de basis hebben gelegd voor een paar goede zeilers in deze tweemanszwaardboot-klasse. Inmiddels weten we dat Lynn Geelkerken en Aafke Bijlsma naast instructie, ook buiten Reeuwijk actief zijn in de RSFeva en de eerste stappen hebben gemaakt in de 29er. Zit je in de RSFeva, dan is er een toekomst!
Over 29ers gesproken – Puck Habets (RZVG) en Taete Stroomenbergh (de Braassem) schuiven steeds verder naar voren in het 29er veld en komen in de buurt van het eremetaal. Hun passie voor het zeilen is indrukwekkend en het is onder professionele begeleiding van zeilcoach en ouders.
Zowel Puck Habets als Thymen Kremers hebben School@Sea veilig gesteld. Thymen deed in zijn fundraising campagne als laatste een 17-hour zeilmarathon en overtuigde een financier uit de maritieme sector – waardoor ook hij rond was. Complimenten voor beiden!
Daarnaast was er in de zomerperiode natuurlijk gelegenheid om verenigingszeilboten (GRATIS) te reserveren via de zeilbotenplanner. Heb je CWO, of ken je iemand met een diploma, pak een zeilboot!
Bij wijze van experiment heeft een groep ervaren Laser(ILCA) zeilers na zorgvuldige voorbereiding onder leiding van Winand de Fraiture, op 22/23 augustus een oversteek gemaakt van Medemblik naar Workum. 17 mijl is de afstand over het water. 15 knopen wind op de heenweg ‘bij de wind’ was pittig. De terugtocht van Workum naar Medemblik was vooral snel vanwege de gunstige wind. Ons is verteld dat er misschien een terugkerend evenement aan zit te komen. We zijn benieuwd naar de evaluatie en horen het graag.
Bij het schrijven van deze bijdrage is de vijfdaagse zeilinstructieweek voor verschillende bootklassen volop in gang. 85 deelnemers, waarvan 60 leden 21 jaar en jonger. Een en ander onder de bezielende leiding van Bram Elzinga en Quentin Fabrie – die opnieuw een zeilschoolachtig spektakel in elkaar gesleuteld hebben als afsluiting van de zomervakantie in onze regio. Zeilen, vertier, eten, drinken en muziek – samen met de instructeurs was het één groot feest. Veel nieuwe zeilers bij de Optimisten – er was slechts een handje vol Opti-cursisten van eerder dit seizoen. De wat grotere jongeren in de RSFeva of Laser radiaal (aangevuld met RSNeo, Splash en LaserPico) maakten er een kleurrijk geheel van. Ook de kielboten waren goed bezet. Het was een laatste kans voor een nieuw zeildiploma. Een en ander onder regie van Erika Geelkerken en Bram; er was gezorgd voor een goede administratie en erkenning van het CWO. Dit was voor de laatste keer, hierna gaan we met de diploma’s van de WatersportAcademy (NWD) verder.
Alle instructeurs van RZVG bedankt voor het seizoen en de Zeilinstructieweek in het bijzonder.
We hadden een goede zomer, met veel zeilactiviteiten, het was genieten voor iedereen – om er aan deel te nemen en om ernaar te kijken.
Zeilersgroet,
(25 augustus 2026 – Sidney Geneste Zeilcommissaris)

Comments are closed.