Doe mee op 20 en/of 21 september met zeilen in een laser op de Noordzee. Je moet minimaal 18 jaar zijn, in het bezit zijn van CWO ZB 1mans niveau III en afgelopen jaren actief gezeild hebben. Bij voorkeur ben je in het bezit van het klein vaarbewijs en/of een marifooncertificaat.
De initiële kosten zijn €14 per persoon en die betaal je bij inschrijven. Daarnaast kunnen nog extra kosten in rekening gebracht worden voor bijvoorbeeld benzinegeld. Je kunt verwachten dat je rond de €20 per dag kwijt bent.
RIB
De RIB moet bemand worden door 2 personen. Plan is dat er 1 vaste bemanning op de RIB is en de tweede rouleert tussen de zeilers.
Accommodatie
We zijn te gast bij het Nationaal Topzeilcentrum Den Haag. Voor meer informatie zie: Uitvalsbasis wordt het Nationaal Topzeilcentrum Den Haag
Veiligheid
Voor je veiligheid is een aantal zaken verplicht:
- Een zwemvest; zonder passend zwemvest mag je niet meedoen.
- Je laat sieraden thuis; aan ringetjes, armbandjes, kettingen, oorbellen etc. kun je blijven hangen.
- Heb je lang haar? Maak er een staartje van. Zo is de kans kleiner dat je ergens achter blijft haken of dat je de hele tijd het haar uit je gezicht moet halen.
- Je hebt genoeg kracht om jezelf vanuit het water de boot in te trekken.
Kleding
Een wetsuit wordt het meest gebruikt in zwaardboten. Dat is een pak van neopreen dat romp en ledematen bedekt. Is het kouder dan 12 °C dan is een wetsuit verplicht en wordt een spraytop aanbevolen. Draag over het pak een korte broek/bermuda tegen slijtage. Bij warmer weer volstaat een shorty. Dit is de zomeruitvoering van een wetsuit met korte mouwen en pijpen. Altijd draag je passend schoeisel, bij voorkeur zeillaarsjes van neopreen.
Handig om bij je te hebben
- Droge kleren, handdoek voor lekker douchen om het zoute water van je af te spoelen.
- Zonnebrandolie; op het water verbrand je snel. Met een lekker verkoelend windje erbij heb je het vaak niet door.
- Pet/zonnebril; zorg voor een touwtje aan je bril en pet zodat je die niet kwijt raakt.
Wellicht heb je nog vragen, neem dan gerust contact op via lasers@roeienzeil.nl
Inschrijven doe je hier vanaf 1 augustus.
(24 juli 2025 – Winand de Fraiture)
Comments are closed.