Van de roeicommissaris

Opleidingen

Inschrijving geopend!

De inschrijving voor de roei-opleidingen is vandaag (1 februari) geopend! Wacht niet te lang want de ervaring leert dat de opleidingen snel vol zitten. Je mag je voor één opleiding inschrijven, zodat we zoveel mogelijk mensen een kans geven een opleiding te volgen.

Leerzame en leuke avonden voor instructeurs

Ook deze winter is er weer een aantal avonden voor (roei)instructeurs. Voor beginnende maar zeker ook voor ervaren instructeurs: samen werken aan nog betere opleidingen. De eerste avond is op dinsdag 25 februari, aanvang 19.30 uur. Het zal over didactiek gaan. Naast roei-instructeurs van willekeurig welke opleiding, zijn op 25-2 ook zeilinstructeurs van harte welkom. Op donderdag 20 maart, 19.30 uur is er een avond voor alleen BRO-instructeurs over de organisatie en aandachtspunten van de opleiding die in april weer start. Mocht er op deze avonden belangstelling blijken om nog een avond met elkaar te besteden aan het aanleren van een (betere) roeitechniek, dan komt er over dat onderwerp nog een sessie tussen 20 maart en het begin van het nieuwe opleidingsseizoen. Instructeurs, schrijf je nu in!

Afschrijfsysteem

Het afschrijfsysteem blijft de gemoederen bezig houden. Iedereen is  blij dat je niet meer tot 00.00 uur op hoeft te blijven om af te schrijven, als je per se een bepaalde boot wilt hebben. Sommigen willen graag bloktijden, anderen weer niet. Kortom, we gaan nooit iedereen blij maken. We hebben daarom besloten om bij het huidige systeem (40 uur van tevoren afschrijven; geen bloktijden) te blijven. Daarnaast doen we wel het verzoek aan onze leden om alleen af te schrijven voor de tijden die je ook echt gaat roeien en niet allerlei creatieve methoden gaat hanteren. Dit verenigingsjaar zullen er geen wijzigingen meer worden doorgevoerd.

Winterroeien

Alweer het laatste Winterroeien van deze winter en deze vindt plaats op 15 februari. Zeker voor beginnende roeiers die misschien minder geroeid hebben de laatste maanden een aanrader! Je gaat met ervaren roeiers de Plas rond en daarna een drankje en bitterbal. Aanmelden kan via Activiteit details – Roei- en Zeilvereniging ‘Gouda’ (powered by e-captain.nl)

Geen schade van de maand

Door hardnekkige mist is er weinig geroeid en zijn er afgelopen maand geen schades gevaren! Houden zo!

Turfstekerstocht

Complimenten voor de organisatie van de pilot van deze nieuwe roeimarathon die op 8 februari wordt gevaren. Alles is tot in de puntjes voorbereid en zo’n 7 externe verenigingen hebben zich aangemeld. Nu duimen dat het goed weer is. Meer informatie elders in deze nieuwsbrief.

( 1 februari 2025 – Gwen, roeicommissaris )

Comments are closed.